Hakkımızda

KEMAL BEY Çiftliği, Ege’nin rüzgârlarıyla yıkanan Urla’da kurulmuştur. Çiftliğin bulunduğu Kuşçular Ovası’nın denizden gelen rüzgârı hem kuzeyden hem de güneyden alması burada yetişen zeytinlerin tadı ve nefasetini farklılaştıran bir unsurdur. Zeytincilik geleneği 1850’lere, ailenin Girit, Hanya’daki köklerine uzanmaktadır. Ege’nin kadim kültürünü beşinci kuşakta devam ettiren aile, bugün 24 hektarlık arazisinin konumlandığı Kazdere vadisinde sofralık zeytin ve zeytinyağı üretimini devam ettirmektedir. 

KAZDERE zeytinyağı, 5 ila 500 yıllık zeytin ağaçlarından, Ayvalık/Edremit tipi zeytinlerden üretilmektedir. Natürel sızma (extra virgin) ve natürel birinci (virgin) olarak ürettiğimiz zeytinyağımız, altın yeşili rengi, taze ve boğazda yanma hissi veren aromasının yanı sıra sağlık açısından pek çok faydası bulunan yüksek polifenol değerlerine sahiptir.

Zeytin hasadımız, yıl içinde doğa şartlarının döngüsüne bağlı olarak zeytinlerin büyüme ve olgunlaşmasına göre Ekim ve Aralık ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Zeytinlerimiz, hasadı takip eden birkaç saat içinde kontinü sistemde soğuk sıkım yöntemiyle sıkılır. Kontinü sisteme giriş aşamasından itibaren ışık ve oksijenle temas kesilir. Elde edilen zeytinyağı ise azot gazı baskılı paslanmaz çelik tanklarda depolanarak yine ışık ve oksijenle teması önlenip zararlı etkilerden korunmaktadır.

KEMAL BEY ÇİFTLİĞİ olarak zeytinlerimizin yetiştirilmesinden zeytinyağımızın paketlenmesine dek her aşamada özenle çalışarak sizleri bu özel lezzetlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duymaktayız.